Zjeżdżalnie Poznań

Wzrastająca popularność dmuchanych atrakcji

Wynajem dmuchanych atrakcji dla dzieci zyskuje coraz większą popularność. Kiedyś dmuchańce gościły głównie na rodzinnych piknikach, festynach i innych plenerowych imprezach masowych. Obecnie do wypożyczalni dmuchanych atrakcji zgłaszają się rodzice, którzy chcą wynająć zamek dmuchany na urodziny, komunię czy chrzciny. Jest to świetna alternatywa dla oklepanych już zabaw, dzieci uwielbiają te ogromne zjeżdżalnie Poznań i trampoliny, które są dla nich atrakcją pełną wrażeń. Jednak czy oferowane przez wypożyczalnie dmuchańce są bezpieczne? W sieci roi się od historii, w których to wiatr przewrócił dmuchany zamek, lub dziecko niefortunnie upadając, doznało poważnego urazu.

Gwarancją bezpieczeństwa powinny być certyfikaty producentów, taki certyfikat muszą posiadać wszystkie dmuchane atrakcje dla dzieci. Warto jednak zwrócić uwagę, że na bezpieczną zabawę wpływ ma nie tylko sposób wykonania i materiały, z jakich stworzono dmuchany zamek. Bardzo istotny jest odpowiedni montaż, wykonany przez osobę przeszkoloną w tym zakresie oraz mocne przymocowanie zamku do podłoża, które uchroni zamek przed przewróceniem czy porwaniem przez wiatr. Podczas montażu, oprócz odpowiedniego przymocowania zamku, należy również zwrócić uwagę, aby podłoże było możliwie najbardziej płaskie oraz aby zamek nie znajdował się w pobliżu drogi, linii energetycznych czy innych zagrożeń. Ryzykiem dla bezpieczeństwa atrakcji są również wszelkie ostre przedmioty. Przed wejściem na dmuchany zamek opiekunowie powinni dopilnować, aby wszystkie dzieci ściągnęły biżuterię, okulary i inne przedmioty, które mogą uszkodzić materiał i doprowadzić do wypadku.

Wszystkie dmuchane atrakcje dla dzieci są zatem bezpieczne pod warunkiem spełnienia odpowiednich wymogów. Doskonałym przygotowaniem zamków przed każdą imprezą mogą poszczycić się takie miasta jak Poznań czy Gorzów, gdzie nigdy nie doszło do wypadku. Wystarczy odpowiednia doza czujności, logicznego myślenia i wyobraźni, aby wykluczyć wszelkie możliwe zagrożenia.

Napisz do Nas

Abc Paweł Rosadziński

ul. Polna 86, 60-803 Poznań
woj. wielkopolskie
NIP 281 002 63 05

Telefon

+48 732 436 700

EMAIL

info@abc-dmuchance.pl

FACEBOOK

Polub Nas!