Dmuchane zamki

Dmuchane zamki i ich bezpieczeństwo

Ogromne nadmuchiwane zamki do skakania, a więc potocznie – dmuchańce, są bardzo często spotykane na urodzinach, różnego rodzaju festynach i imprezach dla dzieci. Nic dziwnego – maluchy uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu. Kolorowe dmuchane zamki przyciągają uwagę , zapewniają mnóstwo niezapomnianych wrażeń i motywują do aktywności fizycznej.

Ogólne zasady korzystania z atrakcji
Firma Abc-dmuchańce zawsze dba o bezpieczeństwo i dobrą zabawę wszystkich uczestników. Nasi doświadczeni animatorzy, obecni przy każdej z atrakcji podczas trwania całej imprezy, przestrzegają kilku ważnych zasad:

Z
zarówno wejście jak i zejście z poduszki musi być zorganizowane i bez zbędnego pośpiechu
Z
dzieci powinny zdjąć obuwie, łańcuszki i zegarki, a także wyjąć z kieszeni wszystkie niepotrzebne przedmioty, jednocześnie zabrania się spożywania napojów i produktów żywnościowych
Z
pilnujemy, aby ilość maluchów bawiących się jednocześnie na danym dmuchańcu była zgodna z zaleceniami producenta
Z
zwracamy uwagę, aby rodzaj zabawy był dostosowany do wieku i wzrostu uczestników

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Bezpieczna eksploatacja dmuchańców możliwa jest przy przestrzeganiu zasad organizacji i bezpieczeństwa zabawy. Przed każdą imprezą wszystkie dmuchane zamki, zjeżdżalnie dmuchane i urządzenia rekreacyjne są przez nas odpowiednio zabezpieczane i unieruchamiane. Używamy do tego celu specjalnych kotew, które są wbijane w ziemię na głębokość kilkudziesięciu centymetrów. Jeżeli podłoże jest zbyt twarde wokół poduszek umieszczamy 25kg worki z piaskiem, do których przywiązujemy liny.

„kiedy lipiec daje deszcze, długie lato będzie jeszcze”

Ciepłe letnie miesiące przynoszą czasem niespodziewane opady. Na szczęście nasze dmuchańce są na to przygotowane. Urządzenia elektryczne są odpowiednio zabezpieczone przez działaniem warunków atmosferycznych, natomiast sama konstrukcja dmuchanych zamków pozwala na swobodne spływanie wody. W razie deszczu pompy pozostają włączone, tak aby wdmuchiwane przez nie powietrze wydostawało się naturalnie przez szwy urządzenia. Dzięki temu wilgoć nie dostaje się do środka, a atrakcja jest ponownie gotowa do użytku już po kilku minutach.

Orzeczenia techniczne

Na rynku istnieje sporo firm sprzedających i wynajmujących zamki dmuchane pochodzące z Chin. Bardzo często są to urządzenia o gorszej jakości, do produkcji których wykorzystywane są materiały o wątpliwych właściwościach.
Na szczęście sprzęt używany przez Abc-dmuchańce pochodzi wyłącznie od renomowanych polskich producentów i spełniają Europejską Normę Bezpieczeństwa EN14950. Wszystkie nasz dmuchane zamki są wykonane z najwyższej klasy materiałów PVC o gramaturze 900g/m2, a na łączeniach wykorzystuje się wzmacniane poczwórne szwy.

Dodatkowo każde urządzenie przechodzi coroczne badania, po których Europejskie Centrum Bezpieczeństwa Sportu I Rekreacji wystawia Orzeczenie Techniczne.

Poniżej zamieszczamy przykład Orzeczenia Technicznego:

Wynajem dmuchanych zamków jest wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem, oraz dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu dla dzieci. Pozwalają rozwijać umiejętności zabawy w grupie i wykorzystują energetyczny potencjał maluchów.

Napisz do Nas

Abc Paweł Rosadziński

ul. Polna 86, 60-803 Poznań
woj. wielkopolskie
NIP 281 002 63 05

Telefon

+48 732 436 700

EMAIL

info@abc-dmuchance.pl

FACEBOOK

Polub Nas!